Ukryty cokół - co to jest

Ukryty cokół - co to jest

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat znacząco zmienił się pomysł na to, jak powinno wyglądać nowoczesne wnętrze. W szczególności dotyczy to takiego elementu jak cokół, na który wcześniej nie zwracano większej uwagi, ale dość często swoim wyglądem psuł projekt. Dziś starają się, aby było to jak najmniej zauważalne. Szczególnie pod tym względem ciekawe ukryte listwy przypodłogowe. Dlaczego to rozwiązanie jest ciekawe i jakie są zalety ukrytego profilu?

Cechy elementu dekoracyjnego

Jak wiadomo, zadaniem każdego cokołu jest przede wszystkim ukrycie szczeliny między podłogą a okładzinami ściennymi. Wszystkie inne cechy są drugorzędne.

Tymczasem cokół nie jest w najmniejszym stopniu zależny od tego, jak będzie wyglądał wystrój wnętrza. W ten sposób dla różnych stylów dobiera się ich profile, które najlepiej mu odpowiadają.

Tak więc główną cechą ukrytego cokołu jest to, że pozwala stworzyć tak zwany „efekt pływających ścian”. Bardzo trudno to jednoznacznie opisać słowami, dlatego najlepiej przyjrzeć się przykładom wykończonych wnętrz wykonanych w tym stylu.

Zalety ukrytego cokołu

Dzięki części dekoracyjnej wszystko jest dość proste i jasne. Jakie są jednak zalety takiego profilu? Czy one w ogóle istnieją? Odpowiedź na to pytanie jest zdecydowanie tak. Obejmują one:

  1. Wygoda w aranżacji mebli. To chyba najważniejsza zaleta, która pozwala na efektywne ułożenie mebli, przesuwając je jak najbliżej ściany (a właściwie blisko).
  2. Brak nadmiaru kurzu. Dzięki ukrytej formie w pomieszczeniu jest o jedną mniej wystającą powierzchnię. Zmniejsza to gromadzenie się kurzu, a także ułatwia sprzątanie pomieszczenia.
  3. Efektywne oświetlenie. Dzięki cechom konstrukcyjnym, przy pomocy ukrytego cokołu, można zorganizować niezwykle efektowne oświetlenie ścienne.

Warto również zauważyć, że ten profil dobrze komponuje się z ukrytymi drzwiami. Można powiedzieć, że są jednym.

Podziel się tą historią na:
( 4 )
Nie ma jeszcze recenzji
Napisz komentarz
Rekomendowane produkty
Ukryta listwa przypodłogowa 60 mm bez powłoki
Najlepsza cena -27.08 %
Szybki podgląd Ulubione
Ukryta listwa przypodłogowa 80 mm bez powłoki
-26 %
Szybki podgląd Ulubione
Ukryta listwa przypodłogowa 60 mm z wstawką MDF
-13.92 %
Szybki podgląd Ulubione

Szukaj